Jakie piwo pasuje się do dziczyzny?
Piwo to niewątpliwie jeden z popularniejszych alkoholi. Trunek towarzyszy wielu spotkaniom towarzyskim, kibicom wydarzeń sportowych czy wyjściom do baru lub restauracji. Często również zdarza się tak, że po napój sięgają osoby spożywające obiad czy kolację. W związku z tym, że w hurtowniach piwa pojawia się coraz więcej produktów, trudno wybrać odpowiedni. W dzisiejszym wpisie skupimy się na dziczyźnie. Jakie piwo pasuje do takich potraw?
Dlaczego ciemne piwo pasuje do dziczyzny?
Dziczyzna to mięso, które jest doceniane przede wszystkim za niepowtarzalny smak oraz aromat. Wiele osób spożywa ją bez dodatków i przypraw, ponieważ sama w sobie jest niezwykle aromatyczna. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na dobór trunków, w których towarzystwie będzie spożywana. Odwiedzając hurtownię napojów, ciężko zdecydować się na konkretne piwo regionalne czy rzemieślnicze, które nie sprawi, że walory smakowe dziczyzny będą mniej odczuwalne.
Uniwersalnym wyborem jest kupno ciemnego piwa. Jest to trunek dolnej fermentacji, którego kolor uzyskiwany jest przez dodanie ciemnego palonego słodu albo poprzez specjalne warzenie. Jeżeli chodzi o smak tego napoju, to jest słodowy, lekko palony z wyczuwalnymi czekoladowymi nutami. Z uwagi na tak wyrazisty smak, idealnie sprawdzi się do potraw przyrządzonych z zająca, jelenia czy dzika.
Po jakie inne piwa warto sięgać, jedząc dania z dzika lub jelenia?
Z uwagi na to, że w hurtowniach alkoholi znajduje się coraz więcej produktów, ciemne piwo to nie jedyny trunek, który nadaje się do picia przy posiłku przyrządzonym z dziczyzny. Oprócz tego, zapoznając się z ofertą piw zagranicznych czy rzemieślniczych, warto wrócić też uwagę na alt, czyli piwo z górnej fermentacji. Jest to jasne pełne piwo, które ma około 4,8% zawartości alkoholu i wyróżnia się gorzkim smakiem ze słodową nutą i lekko orzechowym posmakiem.
Kolejnym napojem jest Dunkles Weizen, które wyróżnia się bogatym i aromatycznym smakiem, a do tego można w nim wyczuć nutę karmelu. Jest to piwo pszeniczne z górnej fermentacji. Wyróżnia się przede wszystkim zawartością pszenicy, która wynosi co najmniej 50%.